0

Niezupełnie tradycyjnie 3

Kręcić hula hoop bez hula hoop? Owszem, można:)
Zabawka nazywa się Wii Fit i jest to raczej rozrywka dla obserwujących Panów niż skuteczny przyrząd do ćwiczeń. Sądząc po ilości nagrań na youtube wynalazek znalazł swoją rzeszę fanów. Wysłuchując komentarzy oglądających jakoś nawet się temu nie dziwię;)

0

Poza kołem

Do rozpoczęcia ćwiczeń z tego posta warto zaopatrzyć się w dużo miejsca dookoła siebie.

Jak widać, nie trzeba koniecznie ograniczać ciała obręczą. Z powodzeniem możemy ją wyciągnąć poza nie i obracać się (lub samo koło) w obu kierunkach.

Warto zaznaczyć, że to kolejny trik, który może być wykonywany nie tylko przez właścicielki hula hop do tańca ale także przez dziewczyny, które posiadają hula hoop z masażerami. Jest to świetne urozmaicenie zwykłego kręcenia, które pomaga wyćwiczyć ręce i dłonie (ciężkie HH wydają się być do tego idealne).

0

Obracamy się swobodnie

Jeżeli już potrafimy bez problemu podnosić hula ze swoich bioder nie powinno nam sprawiać żadnej trudności panowanie nad nim w chwili, gdy odrobinę się obsunie.
Jest to bardzo ważna umiejętność podczas obracania się w kółku zgodnie z kierunkiem kręcenia jak i w kierunku przeciwnym. Nie omijajmy tych ćwiczeń, naprawdę warto je zrobić.

A od czego zacząć? Kręcąc w “swoim” kierunku (przyjmijmy, że w prawo) obracamy się przez prawe ramię w dość szybkim tempie, tak by hula hoop opierało się na plecach / lędźwiach (kilka tematów niżej już to zostało poruszone). Gdy opanujemy ten trik stańmy w lekkim rozkroku i cały czas kręcąc w prawo przekręcajmy swoje ciało w lewo (nie odrywając nóg od ziemi, pozostając w lekkim rozkroku). Gdy poczujemy, że jesteśmy w stanie zapanować na obręczą obróćmy się o 90stopni w lewo (całym ciałem, oderwijmy nogi od ziemi). Proponuje owe 90stopni ponieważ jest bardzo duża szansa, że chcąc obrócić się od razu o 180stopni, kółko zdąży nam spaść zanim się zorientujemy.
Cały czas korygujmy ruch obręczy i podnośmy ją jeżeli spada poniżej linii pępka.

Powodzenia:)
0

Nadal spada!

Nie ma nic złego w kręceniu hula hoop poniżej bioder, jednak na dłuższą metę może stać się to uciążliwe a nam może zacząć przeszkadzać, że pomimo iż utrzymujemy koło na swoim ciele to nie jest ono dokładnie w tym miejscu w jakim chcemy (czyli na talii).
Oczywiście, wszystko zależy od tego jak dobrze wyćwiczymy podnoszenie hula i warto pamiętać, że nawet jeżeli nie spada nam non stop na biodra to powinniśmy “wymuszać” jego spadanie, tak, aby w chwili gdy to się stanie (a dzieje się na przykład przez nieuwagę czy krok w “złą” stronę) bez trudu je podniesiemy (na filmiku 1:10min).

Do dzieła więc:
Zauważmy, że ruch wymusza od nas, że w momencie styku obręczy z lędźwiami popychamy biodra do przodu, a gdy następuje styk z brzuchem - wypychamy do tyłu ( 0:30min ).

 
Copyright © Hula Hoop Dance