0

Izolacje, cz.3

Po opanowaniu wcześniejszych izolacji (nie pomijajcie podstaw, bo bez nich tego typu ćwiczeń nie da się przeskoczyć!) czas na kolejne... tym razem tzw. izopop czyli trik, który opiera się na tym, że izolując koło w pewnym momencie (przy ręce pozostającej bez ruchu) obręcz wykonuje jeden obrót na naszej dłoni.
Trik prosty, jeżeli uda nam się zrozumieć zasady jakie kierują przy jego wykonywaniu. Obejrzyjcie kilka sekund filmiku by zrozumieć o co tak właściwie chodzi:Jest kilka sposobów na jego wykonanie, a poniższe uważam za najprostsze:


Tutaj pani od ok 1m40s tłumaczy zasadę działania triku. Tak jak było wcześniej wspomniane, podczas obrotu w izolacji hula obraca się na dłoni stwarzając wrażenie “wyrzutu”.

(uwaga na głos;))


W tym wypadku trick wygląda o wiele schludniej, ale i jest wykonywany odrobinę inaczej. Taka trochę kwadratura koła, gdyż dłonią zaznaczamy jakby wierzchołki kwadratu (“rysowanego” zgodnie z kierunkiem ruchu obręczy) przy czym w górnym wierzchołku następuje obrót wokół dłoni.

Oczywiście popy można wykonywać w absolutnie każdym momencie obrotu koła (tzn. hula może “spadać” w dół, “wybijać się” w górę lub na boki...), ale także pamiętajmy o pozycji w jakiej jesteśmy ustawieni w stosunku do hula hoop; nic nie stoi na przeszkodzie by trik ten wykonywać nie tylko przed sobą ale także z boku.
Gdy już poczujecie się pewniej w tej technice zwróćcie uwagę na własne stopy - niech nie będą przymurowane do ziemi!

Powodzenia:)
1

Izolacje, cz2

Po zimowej przerwie czas wrócić do kręcenia. A właściwie do izolowania:)
Jeżeli trik z poprzedniego wątku macie w pełni opanowany, czas zabrać się za kolejne.

Dziś do akcji wkraczają panowie... co jak co, ale na izolacje w ich wykonaniu patrzy się bardzo przyjemnie. Zatem popatrzmy:
trik właściwie w obu przypadkach ten sam (odpowiednik triku “cat-eye” w poi), z tą różnicą, że na pierwszym filmiku ręka jest na zewnątrz koła. I właśnie ten proponuję na początek:Druga wersja, z ręką wewnątrz koła nie wydaje się o wiele bardziej skomplikowana, gdy opanujemy pierwszą:Przy nauce należy zwrócić baczniejszą uwagę na płaszczyznę w jakiej poruszamy kołem, ponieważ o wiele łatwiej pilnować się już na początku niż później wytępić przyzwyczajenie. W skrócie: płaszczyzna ruchu koła równoległa do lustra przed jakim stoimy:)
 
Copyright © Hula Hoop Dance