0

Rozkręcamy

Ci z nas, którzy doskonale pamiętają z dzieciństwa jak kręcić HH mają to szczęście, że nie muszą uczyć się tego od nowa. Jednak nie jest to przeszkoda nie do pokonania.

Zaczynamy więc:
- Znajdźmy miejsce. Jak najwięcej miejsca. Nie możemy być ograniczeni meblami w ten sposób, że pół kroku w którąkolwiek stronę powoduje zniszczenie wszystkiego dookoła. - - Ustalmy, w którą stronę kręcenie jest dla nas wygodniejsze. Można to łatwo wyczuć próbując kręcić raz w jednym, raz w drugim kierunku. "Naszą" stronę poznamy od razu.
- Miejmy na sobie wygodne ubranie, a jeszcze lepiej: odsłonięty brzuch. Hula będzie lepiej trzymało się ciała.

Utrzymujemy na biodrach:


Jak widać najważniejsze to wyczucie koła i ruch zgodnie z nim. Dla ułatwienia można stanąć w normalnym rozkroku lub takim, jaki jest zaprezentowany na filmiku - z jedną nogą z przodu. Wszystko zależy od naszej wygody.
3

Jak zrobić własne hula hoop do tańca?

Do stworzenia własnego HH do tańca wystarczy nam tylko:
- rura PCV do nawadniania (do znalezienia w każdej Castoramie lub OBI)
- nożyce do PCV lub piłka by równo przepiłować rurę
- złączka do rur lub kawałek drewnianego kołka o średnicy równej średnicy wewnętrznej naszej rury (ok, 2,5cm)
- kolorowe taśmy

Przydatny staje się mężczyzna, by nam to wszystko sprawnie pociął i złączył:)

Wykonane kółko można obciążać (jeżeli wydaje nam się zbyt lekkie). Należy to zrobić przed złączeniem, ponieważ ponowne rozłączanie może spowodować poluźnienie łączników.
Jeżeli łączenie za pomocą drewnianego kołka zdaje się być niezbyt stabilnym możemy umocnić je np. wkręceniem śrub.

Bardzo pomocne jest ogrzanie końcówek rury, co pozwala łatwiej włożyć łącznik/kołek/inną rurę o mniejszej średnicy (jako łącznik).

Aby hula hoop lepiej trzymało się ciała, możemy zastosować zamiast jednej z kolorowych taśm np. owijkę do rakiet tenisowych lub tzw. mikrogumę. Niemniej jednak najtańszym rozwiązaniem będzie poczciwy plaster płócienny, bezopatrunkowy. Należy go przykleić na wewnętrznej stronie koła.


(zdjęcia pochodzą z http://www.jasonunbound.com/)

Jeżeli nie chce Ci się tworzyć własnego hula-hop lub po prostu chcesz mieć profesjonalne, wykonane specjalnie dla Ciebie (kolor, wielkość do wyboru) oraz składane (!) hula hoop, odezwij się do mnie w komentarzach lub mailowo na hulahoop.pl@gmail.com
0

Jak zrobić własne hula hoop z masażerem?

"Spryciarze" wymyślili sposób na zrobienie kółka na podobieństwo anionowych z masażerami.
No cóż, nie jest może ono zbyt reprezentacyjne i opłacalne (bo przypominam, że oryginalne z masażerem można kupić już za ok. 20zł), ale dodaję znalezisko jako ciekawostkę.

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-hula-hoop-z-masazem
 
Copyright © Hula Hoop Dance