1

Zmiana płaszczyzny - Booty Bump

Czas na zmianę płaszczyzny kręcenia. Triki na biodrach w pionie wyglądają szczególnie efektownie dla męskiej części widowni, dlatego też pierwsze czego trzeba się wyzbyć to skrępowanie:)
W triku booty bump musimy dokładnie wiedzieć kiedy mamy przed sobą przestrzeń między brzuchem a obręczą. W sekundę przed momentem, gdy owa przestrzeń zaczyna się zbliżać, zaczynamy uginać nogi. Delikatnie, nie od razu musimy zakrzywić hula. Czasem trzeba kilku obrotów, by dojść do wprawy.
Moment, o którym wspominam to 27sekunda filmiku. Na początku HH najprawdopodobniej będzie odginało się nie w tą stronę, którą chcemy. Spokojnie, to tylko pomaga zrozumieć ruch obręczy i odpowiednio ją korektować.

Gdy już hula hop jest w pionie nie zapominajcie o ruchu bioder.
Są dwa sposoby utrzymywania obręczy na miejscu. Pierwszy (jak na załączonym filmiku) to “koci ruch” - wyginanie ledźwi w górę i w dół.
Mój sposób to po prostu rytmiczny ruch (w prawo i lewo) tyłkiem. Nie wygląda tak obsecenicznie i nie sprawia wrażenia “rzucania się” podczas tańca.Powodzenia!
0

Revolving Door

Trik o zabawnej nazwie Drzwi Obrotowe to kolejny, który pasuje do serii kręcenia hula-hoop poza ciałem.
Podejście do nauki wygląda podobnie jak to z przekładaniem hula hoop pod nogami (wpis wcześniej).
Róznice w wykonaniu są takie, że przed zrobieniem go nie kręcimy hula hop wokół ciała poziomo (tylko pionowo) i nie przekładamy obręczy pod nogą a niejako “wchodzimy” w nią.
Do zapamiętania: kręcąc w prawo przekładamy najpierw prawą nogę, później przechodzimy całym ciałem przez koło i w końcu wyciągamy lewą nogę (mogąc kontynuuować obrót w prawo).
W lewo odwrotnie: lewa noga, przejście, wyciągnięcie prawej nogi.

Uwaga na obciąganie palców i zgarbioną sylwetkę:)

0

Poza ciałem - pod nogami

Kontynnując kręcenie hula hoop dookoła ciała warto pamiętać o przekładaniu kółka pod nogami. Triki wyglądają efektownie i skutecznie urozmaicają zwykłe obroty koła.

Kręcąc w lewo zaczynamy od prawej strony; kręcąc w prawo - od lewej.
W chwili, gdy obręcz jest z przodu, podnosimy nogę i pod nią podajemy obręcz do drugiej ręki.
Naukę triku polecam zacząć od podnoszenia prawej nogi (gdy kręcimy w prawo) i lewej (w przypadku kręcenia w lewo).
Często popełnianym błędem jest nie zupełne prostowanie nóg, nie podnoszenie ich wystarczająco wysoko, nieobciąganie palców jak i garbienie się podczas przekazywania koła. Wszystkie te elementy składają się na pokraczne wykonywany (aczkolwiek udany) trik.

0

the Bow

Opisany trik jest doskonałym wykończeniem tańca lub też urozmaiceniem triku lasso.
Warto nauczyć się wykonywać go obiema rękami, aby nie ograniczać się do przechodzenia tylko z jednej ręki i podczas kręcenia tylko w jedną stronę.
W końcu swoboda w tańcu to coś, co dodaje pewności.

Zatem zaczynajmy:
ruch, który wykonujemy podczas tego triku jest podobny do tego z wyciągania hula hoop z talii na biodra. Odpowiedni uchwyt na obręczy znacznie ułatwi sprawę.
I tak: kręcąc lasso swoją ręką prowadzącą (w wypadku kręcących w lewo jest to ręka prawa) łapiemy hula hop (0:58 sekunda filmu) i sprowadzamy je na wysokość talii (poza ciałem!). Istotne jest w tym momencie ułożenie dłoni, kiedy chwytamy obręcz - uchwyt “od dołu”.
Następnie zataczamy nią jedno koło na wysokości bioder, w poziomie i ponownie wyciągamy ją do lasso. Dłoń nie przesuwa się po kole, cały czas jest w jednym miejscu. Zmienia się natomiast sposób trzymania.
Chcąc wykonać trik drugą ręką pamiętajmy, że ruch obręczy jest identyczny jak wcześniej, zmienia się tylko wygięcie ręki. (1:50 min)

Po opanowaniu kręcenia triku obiema rękami o wiele łatwiej nauczyć się wyjścia do tego ćwiczenia z lassa w drugą stronę.

 
Copyright © Hula Hoop Dance